Vytisknout

Tepelně izolační fólie

 

Tepelně-izolační fólie

Tepelně-izolační fólie na okna a skla

Jedním z podstatných kritérií stavby je schopnost tepelné izolace. Ceny energií mají stále zvyšující tendenci a tvoří podstatnou část našich výdajů za bydlení. Z výdajů na energii má největší podíl cena za teplo. Proto zateplování objektů a zvyšování tepelně-izolačních vlastností objektů je stále více v centru pozornosti.

Do nedávné doby se v odborných publikacích udávaly jako tepelné ztráty skly oken ve výši 33%. Vzhledem k tomu, že technologie staveb se každoročně zlepšují (tepelně-izolační vlastnosti zdiva, omítek, střech, rámů oken a jejich těsnění atd.), tak se v současné době udává ztráta sklem okna až do výše 50% celkových ztrát tepla. Použitím fólie IR můžete ztráty skly oken snížit až o 25%.

Tepelně-izolační fólie IR:

  • Tepelně-izolační fólie IR jsou nejuniverzálnější systém, který lze instalovat na všechny typy klasického prosklení
  • Tepelně-izolační fólie IR jsou nejlevnější způsob, který nevyžaduje výměnu proskleného systému
  • Tepelně-izolační fólie IR nevyžaduje žádné mechanické ovládání
  • Tepelně-izolační fólie IR jsou prakticky nemění přirozené osvětlení interiéru – přímé světlo příjemně rozptylují
  • Tepelně-izolační fólie IR likvidují 99% škodlivého UV záření, zadržují i sluneční záření
  • Tepelně-izolační fólie IR snižují možnost úrazu při rozbití prosklené plochy
  • Instalace pro snížení úniku tepla se provádí vždy na vnitřní sklo zevnitř interiéru


Tepelně-izolační fólie IR jsou určeny pro veškeré skleněné plochy a okna, kde dochází v zimních měsících k  značnému úniku tepla.

Instalace tepelně-izolační fólie IR

Tepelně-izolační fólie IR se instalují se na skla a okna rodinných domů, bytů (balkónů), kanceláří, výrobních prostor, střešních oken, zimních zahrad atd. Fólie je vybavena zdvojenou proti-otěrovou vrstvou, která je chrání před nechtěným poškrábáním. 

Tepelně-izolační fólie IR lze aplikovat kdykoli dodatečně na stávající skleněné plochy, bez toho abychom nadměrně zatěžovali nosné prvky okna tj. rámy, závěsy rámů atd. (váha fólie je cca 150g/m 2).

Nová generace tepelně-izolační fólie IR disponuje při vysokém prostupu světla výborným proti-slunečním výkonem (při instalaci na vnější sklo zevnitř).

Cíl tepelně-izolačních fólií:

Tepelně-izolační fólie IR snížují únik tepla z objektu v zimních měsících skly oken. V létě tepelně-izolační fólie IR pomáhá snižovat přehřívání interiéru.

Využití tepelně-izolačních fólií:

Tepelně-izolační fólie IR se využívají všude tam, kde dochází k úniku tepla skly oken z objektu v zimně. Návratnost investice do tepelně-izolační fólie se udává asi 5 let, samozřejmě v závislosti na velikosti prosklených ploch, tepelné izolaci celého objektu a stávajících oken, potřeby temperování a druhu topného média.