Vytisknout

Zimní zahrady

Co je zimní zahrada, altán a pergola

Zimní zahrada je součástí domu a zároveň přechodem na zahradu skutečnou. Minimálně jednu její stranu vždy tvoří budova, na kterou je kotvena. Zimní zahrada zároveň vytváří reprezentativní prostor pro posezení s rodinou a přáteli. Můžete si v ní užívat sluníčka i v chladných jarních a podzimních dnech, čímž si prodloužíte léto, jelikož vám nevadí vítr, déšť ani sníh.

Altán je v podstatě to samé, jako zimní zahrada, jen rozdíl je v tom, že altán je zasklená kostrukce stojící samostatně na pozemku (není přikotvena k budově).  

Pergola oproti zimní zahradě i altánu není zasklena, má pouze střechu.

Konstrukce zimních zahrad může být  z hliníku, dřeva či plastu.  Dřevo je nejčastěji používaný konstrukční materiál, ale velmi trpí na změny počasí a musí se každoročně ošetřovat. Plast je méně náchylný na změny počasí, ale je méně pevný a potřebuje většinou ocelové výztuhy. Výhodou hliníkové konstrukce je její bezúdržbovost, odolnost  a vysoká životnost, která se předpokládá 5O a více let. Tyto konstrukce jsou vhodné i do velmi vlhkého prostředí. U hliníkových zimních zahrad je možná široká barevná škála, dle vzorníku RAL.

Zabýváme se převážně výrobou  tzv. studených zimních zahrad z hliníkových profilů, které nejsou určeny pro celoroční vytápění. Lze v nich topit, rychle se vyhřejí, ale jakmile se přestane vytápět, rychle vychladnou. Zimní zahrada ale zároveň může ušetřit energii na vytápění, protože kumuluje teplo a částečně izoluje sousední místnosti od vnějšího prostředí (dělá přechodovou místnost mezi venkovním a vnitřním prostorem). V letních měsících naopak zabraňuje přehřívání sousedních místností uvnitř domu.                        

 Jsme schopni zajistit i plně zateplenou zimní zahradu, která se rychle vyhřeje a i když přestanete topit, teplo zůstává delší dobu.   U této varianty však musíte počítat s mnohem vyšší pořizovací cenou, ale lze ji pak využívat celoročně.

Dále se zabýváme výrobou hliníkových altánů, pergol, stání pro auta a různých přístřešků.  

Výhodou našich systémů je, že pokud nemáte dostatek financí na celou zimní zahradu,můžete postavit pouze zastřešenou pergolu a později ji můžete zasklít a vytvořit si tak zimní zahradu.

Jestliže máte zájem o kalkulaci či dotaz napište nám.

Dodání zimních zahrad, altánů, pergol je přibližně 8 týdnů od podpisu smlouvy.